همیشه تشنه؛ نگاهی به عملکرد لئو مسی در سال ۲۰۱۶

نگاهی به عمکلرد مسی در سال ۲۰۱۶
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

همیشه تشنه؛ نگاهی به عملکرد لئو مسی در سال ۲۰۱۶


هیچ لغتی برای توصیف کارهایی که لیونل مسی انجام می دهد وجود ندارد. او در سطح دیگری است. مسی کار خودش را می کند، بازی اش را انجام می دهد، یک یا دو گل می زند و به خانه اش می رود و این کارها را به نحوی انجام می دهد که ساده به نظر می رسد.

این توصیف رود فن نیسلتروی از لئو مسی افسانه ای است؛ مردی که امسال عملکرد شخصی از هر بازیکنی در دنیای فوتبال بهتر بوده و تنها بد شانسی در نتیجه گیری تیمی او را از کسب عنوان توپ طلا باز داشته است. شاید اگر قهرمانی یورو با پرتغال در یورو نبود، کریس رونالدو قافیه را به مسی باخته بود.
اوتمار هیتسفیلد معتقد است زمانی که مسی صاحب توپ می شود، تنها باید سکوت کرد و از تماشایش لذت برد. او در اواخر این فصل چشم نوازترین بازی هایش را به نمایش گذاشت و حتی دوربین های تلویزیونی هم در برابر حرکاتش دریبل می خوردند. عملکر د بسیار عجیب او در لالیگای امسال، باعث شد رقابتی شدید بین این بازیکن و رونالدو برای کسب عنوان فردی در بگیرد. مسی در سال ۲۰۱۶ مثل چندین سال اخیر، بهترین بازیکن بارسلونا بود. بارسلونا در این سال ۵۹ بازی انجام داد و در ۴۴ بازی به پیروزی رسید و ۸ بازی را هم با تساوی به پایان برد. شاگردان انریکه در این سال ۱۷۴ گل زدند و میانگین ۹۴/۲ گل را ثبت کردند. بارسا ۴۳ گل نیز در این فصل دریافت کرد. از این تعداد گل، ۱۲۰ گل توسط MSN به ثمر رسید؛ لیونل مسی ۵۱ گل، سوارز ۴۸ و نیمار ۲۱. این بازی ها شامل بردهای پر گلی همچون ۸ بر صفر مقابل ریازور و برد ۷ بر صفر مقابل والنسیای گری نویل است.
ما از آمار و ارقام صحبت کردیم اما واقعا این ها چه ارزشی دارند؟ وقتی در حال تماشای بازی بازیکنی از سیاره ی دیگر هستید، ما خوشبخت ترین فوتبال دوستان تاریخی هستیم که توانستیم در نسلی باشیم که لئو مسی و رونالدو رقابتی جانانه داشتند؛ رقابت یک هنرمند و یک روبات.


رقابت دو مرد که برای این سیاره نیستند. ما می توانیم شاهد هنرنمایی مسی باشیم و فکر کنیم که دریبل زدن کار آسانی است اما وقتی فردا یک فوتبال دیگر می بینیم، متوجه می شویم که لئو سخت ترین کار جهان را به شکلی انجام می دهد که به نظر ما ساده می آید. آنتونیو کونته، استاد تاکتیک های دفاعی در فوتبال مدرن معتقد است یگانه راه توفق مسی، اسلحه است. لئو مسی هر باز زیبا تر از دفعه قبل گل می زند و این کاری است که او را از همه متمایز می کند.
سابه یا، معتقد است آکادمی زبان اسپانیایی باید لغت جدیدی در وصف کاری که لئو مسی  انجام می دهد اختراع کند چون کلمات فعلی پاسخگوی نیاز مردم نیست.
او در این سال با بارسا به سه گانه داخلی رسید؛ اتفاقاتی که برای همه یک پیروزی بزرگ است و برای لئو مسی یک شکست چون در سطح بین المللی موفق نبود. تنها توقعات ما از مسی بالا نیست. او هیچ گاه ارضا نمی شود و همیشه تشنه بودنش است که باعث می شود هر سال مسی بهتری را از سال قبل ببینیم. در جهان دیگر کسی به مسی نمی گوید لئو مسی دوم. بلکه هر ستاره ای که متولد می شود به مسی تشبیه می شود. او خودش یک سمبل و نماد است. در شرایطی که تاکتیک ها و تکنیک های دفاعی پیشرفت بسیاری کرده اند، این مسی است که یک تنه می تازد و اجازه درخشش به مدافعان را نمی دهد. لیونل مسی، پادشاه بلامنازع فوتبال جهان است و هیچ حرفی باقی نگذاشته. فقط باید تماشا کنیم او در سال ۲۰۱۷ چه سورپرایزی برای فوتبال دوستان دارد. او مجموعا در این سال در ۶۲ بازی، ۵۹ گل به ثمر رسانده و ۷ پنالتی و ۶ هت تریک به نام خودش ثبت کرد. او همچنین در سال ۲۰۱۶، ۳۲ پاس گل داد تا از این نظر هم بهترین باشد.

 

روزنامه همشهری ورزشی – سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *